Бетазон инструкция по применению

Укажите ваш точный адрес, чтобы купить Бетазон в ближайшей аптеке
ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
БЕТАЗОН


Склад лікарського засобу:
діюча речовина: betamethasone;
1 г препарату містить бетаметазону валерату мікронізованого у перерахуванні на бетаметазон 1 мг;
допоміжні речовини: спирт цетостеариловий, поліетиленгліколю стеарат, парафін білий м’який, олія мінеральна, натрію дигідрофосфат безводний, кислота фосфорна концентрована, натрію гідроксид, хлоркрезол, вода очищена.

Лікарська форма. Крем для зовнішнього застосування.
Крем білого або майже білого кольору однорідної консистенції.

Назва та місцезнаходження виробника.
ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров'я».
Україна, 61013, м. Харків, вул. Шевченка, 22.

Фармакотерапевтична група.
Кортикостероїди для застосування в дерматології. Код АТС D07A C01.

Препарат чинить місцеву протизапальну, протисвербіжну та судинозвужувальну дію.

Показання для застосування.
Для зменшення запальних проявів дерматозів, чутливих до глюкокортикостероїдної терапії, таких як: екзема (атопічна, монетоподібна), контактний дерматит, себорейний дерматит, нейродерміт, сонячний дерматит, ексфоліативний дерматит, стаз-дерматит, радіаційний дерматит, інтертригінозний дерматит, псоріаз, аногенітальний та старечий свербіж.

Протипоказання.
Препарат протипоказаний пацієнтам з підвищеною чутливістю до активної речовини або будь-якого іншого компонента препарату.

Належні заходи безпеки при застосуванні.
Препарат не призначений для застосування в офтальмології.

Особливі застереження.
У разі виникнення подразнення шкіри або ознак підвищеної чутливості у зв’язку із застосуванням препарату лікування слід припинити і підібрати хворому адекватну терапію. За наявності інфекції слід призначити протигрибкові або антибактеріальні засоби відповідно. Якщо при цьому бажаний ефект не настає швидко, застосування кортикостероїдів необхідно припинити до ліквідації ознак інфекції.
Будь-які побічні явища, що зустрічаються при системному застосуванні глюкокортикоїдів, включаючи супресію кори надниркових залоз, можуть виникати і при їхньому місцевому застосуванні, а особливо у дітей.
Системна абсорбція місцевих кортикостероїдів підвищується при їхньому застосуванні протягом тривалого часу, при лікуванні великої поверхні тіла або при використанні оклюзійних пов’язок, особливо у дітей.

Застосування в період вагітності або годування груддю.
Через те, що безпека застосування місцевих кортикостероїдів у вагітних не встановлена, призначення цих препаратів можливе тільки в тому випадку, коли очікувана користь для майбутньої матері явно перевищує потенційну загрозу для плода. Препарати цієї групи не слід застосовувати вагітним у високих дозах та протягом тривалого часу.
На сьогодні не з’ясовано, чи може місцеве застосування кортикостероїдів внаслідок системної абсорбції проникати в грудне молоко, тому, приймаючи рішення про припинення годування груддю або припинення застосування препарату, необхідно враховувати важливість лікування для матері.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.
Зазвичай препарат не впливає на швидкість реакції пацієнта при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Діти.
Немає клінічних даних щодо застосування препарату дітям, тому небажано застосовувати його пацієнтам цієї вікової категорії.

Спосіб застосування та дози.
Препарат наносять тонким шаром на уражену поверхню шкіри 1-3 рази на добу, залежно від стану тяжкості. В більшості випадків для досягнення ефекту достатньо нанести 1-2 рази на добу. Частоту нанесення препарату визначають згідно із ступенем ураження. При легкому ступені ураження препарат можна наносити один раз на день, у випадку тяжчих уражень частоту нанесень препарату необхідно збільшити.
Не застосовувати під оклюзійними пов’язками, оскільки може посилюватися побічна дія препарату.

Передозування.
Надмірне або довготривале використання кортикостероїдів для місцевого застосування може спричинити пригнічення гіпофізарно-адреналової функції, що призводить до вторинної недостатності надниркових залоз та появи симптомів гіперкортицизму, включаючи синдром Кушинга. Гострі симптоми гіперкортицизму звичайно оборотні.
При передозуванні показано відповідне симптоматичне лікування. За необхідності проводять корекцію електролітного балансу. У разі хронічної токсичної дії рекомендується поступова відміна кортикостероїду.

Побічні ефекти.
При застосуванні місцевих кортикостероїдів, особливо під оклюзійними пов’язками, можуть виникати: відчуття печіння, свербіж, подразнення, сухість, фолікуліт, гіпертрихоз, акнеподібні висипання, гіпопігментація, періоральний дерматит, алергічний контактний дерматит, мацерація шкіри, вторинна інфекція, атрофія шкіри, стриї, пітниця.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
Взаємодія невідома.

Термін придатності. 2 роки.

Умови зберігання.
Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °C.
Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка.
Крем для зовнішнього застосування 0,1 % по 15 г або 30 г у тубі у коробці.

Категорія відпуску.
Без рецепта.