Элапраза аналоги и цены

Всего найдено 106 аналогов Элапраза
Все аналоги Элапраза подобраны по международной системе классификации лекарственных средств АТС (анатомо-терапевтическо-химическая классификация).
Действующие вещества: Idursulfase
Укажите ваш точный адрес, чтобы купить Элапраза в ближайшей аптеке

Классификация лекарственного препарата Элапраза

Аналоги по показанию и способу применения

Аналоги совпадают по коду ATC 4-го уровня. Лекарственные препараты, имеющие различный состав, но могут быть схожи по показанию и способу применения.

Аналоги по коду ATC 3-го уровня

Аналоги совпадают по коду ATC 3-го уровня. Лекарственные препараты, имеющие различный состав, но могут быть схожи по показания и способу применения.
Все аналоги Элапраза представлены исключительно в ознакомительных целях и не являются поводом для самостоятельного принятия решения о замене препарата. Перед употреблением препарата проконсультируйтесь с врачом и ознакомьтесь с инструкцией по применению.
САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

 

ЕЛАПРАЗА

(ELAPRASE)

 

 

Склад:

діючі речовини: idursulfase;

1 мл містить ідурсульфази 2 мг;

­до­по­м­іжні ­ре­чо­вини: полісорбат 20, хлорид натрію, дифосфату натрію гептагідрат, фосфат натрію моногідрат, вода для ін’єкцій.

 

Лікарська форма. Концентрат для приготування розчину для інфузій.

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий або злегка опалесцентний безбарвний розчин.

 

Фармакотерапевтична група.

Засоби, що впливають на систему травлення та метаболізм. Ферменти. Код ATХ A16A B09.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодимнаміка.

Синдром Хантера являє собою Х-зчеплене захворювання, викликане недостатнім рівнем в організмі лізосомального ферменту ідуронат-2-сульфатази. Функцією ідуронат-2-сульфатази є катаболізм глікозаміногліканів (ГАГ) дерматансульфату і гепарансульфату шляхом руйнування олігосахаридозв’язаних сульфатних половинок. У зв’язку з відсутністю або наявністю дефектного ферменту ідуронат-2-сульфатази у пацієнтів з синдромом Хантера глікозаміноглікани прогресивно накопичуються у клітинах, призводячи до клітинного перенасичення, органомегалії, руйнування тканин і порушення функції органів.

Ідурсульфаза – це очищена форма лізосомального ферменту ідуронат-2-сульфатази, отримана на лінії клітин людини, що забезпечує профіль глікозилювання, аналогічний природному ферменту. Ідурсульфаза секретується у вигляді 525-амінокислотного глікопротеїну і містить 8 N-пов’язаних глікозильованих ділянок, які займають ланцюжки складних гібридних олігосахаридів, а також олігосахаридів з великим вмістом манози. Молекулярна маса ідурсульфази становить приблизно 76 кДа.

Елапраза, що вводиться внутрішньовенно пацієнтам з синдромом Хантера, забезпечує надходження екзогенного ферменту у клітинні лізосоми. Маннозо-6-фосфатні (М6Ф) залишки на олігосахаридних ланцюгах дозволяють ферменту специфічно зв’язуватися з М6Ф-рецепторами на клітинній поверхні, що призводить до клітинної інтерналізації ферменту, націленого на внутрішньоклітинні лізосоми, і подальшого катаболізму накопичених ГАГ.

Клінічна ефективність і безпека

Безпека та ефективність Елапрази була продемонстрована у трьох клінічних дослідженнях: два рандомізованих плацебо-контрольованих клінічних дослідження (TKT008 та TKT024) за участю дорослих та дітей віком від 5 років і одне відкрите дослідження безпеки (HGT-ELA- 038) за участю дітей віком від 16 місяців до 7,5 року.

Загалом 108 пацієнтів чоловічої статі з синдромом Хантера і широким спектром симптомів були включені у два рандомізованих плацебо-контрольованих клінічних дослідження, 106 з них продовжили терапію під час двох відкритих розширених досліджень.

Під час 52-тижневого рандомізованого, подвійного сліпого плацебо-контрольованого дослідження  96  пацієнтів  віком  від 5 до 31 року отримували препарат Елапраза в дозі 0,5 мг/кг 1 раз на тиждень (n=32) або у дозі 0,5 мг/кг 1 раз на 2 тижні (n=32), або плацебо (n=32). У дослідження були включені пацієнти з документально підтвердженим дефіцитом активності ферменту ідуронат-2-сульфатази, часткою прогнозованої форсованої життєвої ємності легень (ФЖЄЛ)

Первинним критерієм оцінки ефективності був двокомпартментний комбінований показник на основі   суми  рангів  зміни  від  початку  до  кінця   дослідження   відстані,  пройденої  за  6  хв  (6-хвилинний тест ходьби або 6-ХТХ), як показника витривалості, а також відсоток прогнозованої ФЖЄЛ як показника функції легень. Цей критерій суттєво відрізнявся у пацієнтів, які щотижня отримували лікування, від такого у групі плацебо (p=0,0049).

Додатковий аналіз клінічної ефективності проводився за окремими компонентами первинного комбінованого критерію, абсолютними змінами ФЖЄЛ, змін концентрації ГАГ в сечі і розмірів печінки та селезінки, об’ємом форсованого видиху за першу секунду (ОФВ1) і динамікою маси лівого шлуночка (МЛШ).

 

Кінцева точка

52-тижневе лікування

0,5 мг/кг на тиждень

Опосередковано зважені (OM) середні (SE)

Середня відмінність у лікування порівняно з плацебо (SE)

Значення P (порівняно з плацебо)

Ідурсульфаза

Плацебо

Комбінований критерій (6-ХТХ та % ФЖЄЛ)

74,5 (4,5)

55,5 (4,5)

19,0 (6,5)

0,0049

6-ХТХ (м)

43,3 (9,6)

8,2 (9,6)

35,1 (13,7)

0,0131

% прогнозованого ФЖЄЛ

4,2 (1,6)

-0,04 (1,6)

4,3 (2,3)

0,0650

Абсолютний об’єм ФЖЄЛ (л)

0,23 (0,04)

0,05 (0,04)

0,19 (0,06)

0,0011

Рівні ГАГ у сечі (мкг ГАГ/мг креатинін)

-223,3 (20,7)

52,23 (20,7)

-275,5 (30,1)